Büyük Balkanlar Gezisi’ne Açılan Kapı: Sofya

Bulgaristan

12 – 14 Eylül Bulgaristan, Sofya

11 Eylül’de İstanbul’dan otobüs ile Sofya’ya hareket ettim. 12 Eylül’de sabahın erken saatlerinde Sofya’daydım. Sofya’dan pazartesi günü ayrılacağım ve buradan Sırbistan, Niş’e gideceğim için otobüs biletimi almak istemiştim lakin otogardaki acenteler mesaiye başlamamıştı.

Burada metro sabah 5’ten itibaren çalışmaya başlıyor, acenteler de 7 den sonra açılıyor. Sırbistan sınırından sonra ilk şehir Niş. İki gece Sofya’da kalıp buradan Niş’e, Niş üzerinden de aynı gün Belgrad’a geçeceğim.

Bulgaristan, Sofya > Sırbistan, Niş
Acente: MATPU
Bilet: 24 Leva

Veda House, Sofya

Veda House, Sofya

Yukarıda gördüğünüz fotoğraf Sofya’daki bir çay evinden, Veda House’dan. Çeşitli bitkilerden seçim yaparak demlikte çay sipariş edebilir, alt katında sandalyede, asma katında yerde minderlerin üzerinde oturarak çayınızı yudumlayabilirsiniz. Farklı bir deneyim.

4 (dört) ay kadar önce Sofya’da bulunduğumdan bu şehirle ilgili izlenimlerimi şuradaki yazımda paylaşmıştım. Buradan okuyabilirsiniz.

Mustafa Bahadır ÖRNEK

Son 8 yılda 26 ülkede 51 şehir görmüştür. En büyük tutkusu haline dönüşen seyahatlerinde, tuttuğu notlarını paylaşmak ve az da olsa yola çıkacaklara tavsiyelerde bulunmak üzere bu sayfayı açmıştır. Seyahatleri dışında, zaman zaman da olsa fotoğraf çekmekten, çevre ile ilgili yazılmış makaleleri okumaktan keyif alır. Estonya e-vatandaşıdır. Küçük bir alan adı portföyü vardır: sadecepansiyon.com, superfiyata.com, halalbooking.net bu portföyde yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir